| Ninii293948 a întrebat:

Buna, ce tip de poza se pune la cv? Gen pot sa pun poza din a 12 a, cea de la promoție? Sau trebuie o poza recenta?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti pune orice poza pe care o consideri ca seamana cu tine si te reprezinta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca "tipul" unei pozei este asociat cu varsta sau cat de recenta este. Tipul tine mai mult de marime, format si alte cateva lucruri.

Dar da, ai putea sa pui o poza cat mai recenta. Insa, in principiu... nimeni nu stie cum arati, decat cand o sa vada poza, si nu o sa stie cand a fost facuta.

Pe langa acest lucru, pune orice poza vrei, in general daca chiar s-ar uita cineva, o sa vada ca ai poza si gata, nu sta nimeni sa se uite atent la poza respectiva. Si chiar si daca s-ar uita, nici nu ar conta.

| dinaprilie a răspuns:

De preferat una recenta sau daca nu este dif mare intre a 12 a si varsta ta actuala merge si aceia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poză mai recentă.
Să nu fi de exemplu acum cu părul blond iar în CV să-ți pui una de acum câteva luni unde aveai părul negru.