| adya7792 a întrebat:

cine stie sa imi dea mai multe detalii despre facultatea de arte plastice, as vrea cat mai multe raspunsuri de la cei care au fost sau sunt studeti acolo indiferent de profil? m-ar interesa de ex la profilu de fotografie se studiaza ( ce se studiaza ) si ca ce te poti angaja dupa terminarea facultatii. daca tebuie dat examene si in ce consta... si alte lucruri. multumesc

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiul meu a terminat arte plastice în Cluj secția design industrial. Sunt mai multe secții, trebuie să alegi. Dar se dă examen de specialitate, desen, etc. Dacă nu ai făcut un liceu de arte plastice, ai puține șanse la intrare, este concurență.