| MicaMiceMils a întrebat:

Cum este facultatea de geografie?. Este o facultate grea? Si ce viitor ai dupa ce termini aceasta facultate? Va rog sa-mi dati un raspuns! Multumesc!

4 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Păi nu este nici greu, nici ușor, depinde cât de mult îți place ție. Cazul clasic, în care poți deveni profesor și pe care mulți îl aleg, îți poți continua studiile mai departe cu masterat și apoi un doctorat dacă ai inspirație și cu adevărat o pasiune pentru acest domeniu sau poți deveni ghid turistic, sunt mulți care aleg și această profesie. Numai bine!

| sabrina103 a răspuns:

E grea daca nu-ti place sa tocesti. E frumoasa daca iti place sa calatoresti.

| alexa941 a răspuns:

Depinde si ce fel de asteptari ai de la ea. Adica daca iti place geografia nu o sa fie asa de greu, dar daca o privesti ca o solutie in lipsa de altceva o sa fie mai dificil. Eu, de exemplu, urmeaza sa ma inscriu la Geografie - Turism.

| Nick2001 a răspuns:

Nu stiu cat de grea este dar stiu ca daca faci facultatea de giografie vei lucra in domeniul comertului si al turismului. Funndita? plizzz