| CristinaCMH a întrebat:

Cum este sa lucrezi ca ospatar? E greu, obositor? Se castiga bine? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| nathalia01 a răspuns:

Buna! Am mulți prieteni care lucrează ca ospătari pe program de 8 ore și nu se plâng de acest job. Da, uneori e obositor, depinde și ce stare ai in ziua respectiva, dar nu e atât de greu. Unii oameni te pot enerva foarte tare, dar trebuie sa îți menți calmul și totul va fi bine. Prietenii mei au diverse salarii. O prietena are 1500 de lei, 5 zile pe săptămâna și cât mai ia bacșiș, ajunge pe undeva la 2000+. Depinde și de local. Pe litoral se câștiga cel mai bine, dar dacă vrei un job stabil pe o perioada mai lunga de timp in orașul tău, salariile oscilează între 1400 și 2000 de lei de cele mai multe ori. Bacșișul e cam cea mai importantă parte din salariu, ca sa zic așa. Sunt bani primiți pe amabilitatea ta, dar nu mulți oameni lasă bacșișul. Sper ca te-am ajutat cu răspunsul! O zi frumoasa sa ai!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este obositor. Si trebuie sa mai faci fata si la pretentiile clientilor. Daca nu ai probleme cu stresul, te vei descurca.

| Adry05 a răspuns:

Acu depinde si unde lucrezi, daca esti la un local unde vin multi oameni normal ca e greu si obositor, daca estiintr-un local de ala unde iti vin 10-20 clienti toata ziua n-ai nicio grija. Castigu iar depinde de local si de, avantaju la astfel de servicii, bacsis din partea clientului care-ti ramane tie sau il impartiti intre voi, voi decideti asta.