| AnonimSs a întrebat:

Buna daca as vrea sa devin geolog ce liceu ar trebui sa urmez?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poti sa faci orice liceu. Examenul se da din Geografie clasa a IX-a si este grila, deci nu este atat de complicata admiterea. Mai multa Geografie se face la Stinte Sociale.

| GoldandSilver a răspuns:

Iti recomand stiinte sociale. Faci 2 ore de geografie pe saptamana si in plus poti avea optionale de geografie. Funda?

| OaiaNinjalău a răspuns:

Ai nevoie de un liceu cu profil de geografie si o facultate de geologie! Seara buna!