| Andrei_Andrei_1994_ZLjR a întrebat:

Bună.
Dacă esti la mate-info la ce dai bacul?
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Probe scrise:
Romana (profil real) - ai in minus niste opere fata de profilurile umane
Matematica M1
La alegere: info, bio, fizica, chimie

Probe orale:
Romana
Competente digitale (daca ai ecdl ti se echivaleaza si nu mai dai)
Competente lingvistice : engleza, franceza, germana, spaniola (daca ai vreun examen de limba gen cambridge, goethe, etc nivelul b2, iti echivaleaza si nu mai dai)

2 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

La materia la alegere Iti recomand fizica.(in special mecanica).
E cea mai logica si usoara dar acum depinde de fiecare ce preferinte are si la ce exceleaza.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Romana, Matematica M1, iar la alegere : biologie/chimie/fizica/informatica + competentele la engleza, informatica.