| Anemona21 a întrebat:

Buna! Daca fac facultatea de biologie iar dupa master in analize de laborator utilizate în domeniul medical ce pot sa ies? Ca ce profesez si e rentabil?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Probabil poti sa ajungi sa inspectezi laboratoarele de analize din spitale, sau sa verfici aparatura si solutiile folosite... Nu stiu, in general asta cade in sarcina medicului de laborator si asistentului medical de laborator.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ca tanti aia de procesează analizele la laborator și vede rezultate.

| Eireann a răspuns (pentru Catrice):

Nu cred. Exista specializare de medicina de laborator cu rezidentiat de 4 ani deci "tanti aia" probabil ca e medic.