| Mays99 a întrebat:

Buna,daca fac Facultatea de drept, as putea sa ma activez după 4 ani de drept ca ofițer in jandarmerie, daca da, mi ar m ai trebui ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o activare. Poti doar sa te incadrezi daca Jandarmeria face incadrari din sursa externa (persoane care nu au facut facultatea de jandarmi sau scoala de subofiteri de jandarmi), bineinteles daca o sa indeplinesti conditiile ce se vor cere la incadrare.