| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

Dacă vreau sa dau la facultatea de arta (actorie) fără să fi invatat la un liceu vocational pe domeniu, as putea face fata? Bănuiesc că se invata de la zero la arte sau?

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cel mai important este sa ai talent, chemare, carisma - cat de cat - si apoi cu multa munca si studiu, poti ajunge ceva.
Alain Delon, Fernandel, Brigitte Bardot si cred ca si JP Belmondo si destui altii, nu au avut la baza o facultate de teatru sau cinematografie.
Jim Carrey spunea ca de mic si-a dorit sa devina comedian si exersa la oglinda tot felul de mimici si strambaturi, si peste ani uite ca a reusit!
Sa inveti si poezii si sa iti studiezi mimica si dictia in oglinda si tot felul de miscari si dans!
Success!

| Donsavas a răspuns:

Se dau niste probe la admitere. Oricum nu vei avea o cariera asigurată un domeniu daca urmezi facultatea.

| beck2804 a răspuns:

Inainte de a merge la facultate eu iti sugerez sa iei niste cursuri de actorie pentru ca te vor ajuta. Pentru a intra la facultate trebuie sa dai niste probe si acele cursuri de actorie te-ar ajuta, spun din experienta.