| Loll33 a întrebat:

Bună!
De ce este nevoie pentru a deschide o "mică afacere" cu printuri?
(De exemplu, sa faci invitații de nunta,cărți de vizita, imprimat pe tricouri).
Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru inceput, ai nevoie de minim 10000 euro, pentru echipamentele necesare, chirie de spatiu, salarul unui angajat si un contabil, precum si pentru facturi (asta calculate pentru un caz cand esti minim 50% incarcat c comenzi si banii investiti reusesti sa le incasezi intr-un an).

| mihai69 a răspuns:

Voință, răbdare și extraordinar de mult noroc.
Te-ai interesat câte firme care oferă aceleași servicii există în satul tău?

| gabicoo a răspuns:

De bani.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ai nevoie de o firma si de echipament minim. O imprimanta buna si ceva timp sa investesti in a lucra dupa tutoriale pentru photoshop si illustrator ca sa inveti sa faci una-alta. In timp poti sa investesti in mai multe echipamente si poate si intr-un magazin fizic.

| omuletulofficial a răspuns:

Marketing, conturi de social media, capital initial si multa rabdare. Sa o iei de la 0 nu e usor happy

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Neironic, cum a zis si utilizatorul @gabicoo, este nevoie de bani.