| mannschaft a întrebat:

De vreo doi ani (sau cam 6) ma gandesc sa merg la un casting pentru film/reclama etc. Am luat cursuri de actorie si mi s-a spus ca sunt foarte buna. In Romania nu prea am gasit castinguri, asa ca mi-a venit itdea sa merg in UK cam pentru o saptamana si sa dau acolo un casting, sa incerc. Sunt minora. Imi trebuie viza de munca? Dupa ce iese UK din UE imi va trebui viza sa intru in UK? Cat costa, si cum pot face rost de viza? Multumesc!

1 răspuns:
| lovelyunicorn48 a răspuns:

In primul rand, slabe sanse sa iei un casting in uk in general(ca și in State). Dacă nu ești nativ, aproape 0% sanse, din pacate. Ei au alte criterii. Exista agenții de casting f bune si in Ro.

Pt călătorie de o sapt nu îți trebuie viza. După Brexit, vom vedea