| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Buna! Diferenta de a sta in chirie si gazda e ca la gazda stai cu familia respectiva?

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Da, gazda inseamna sa stai cu familia respectiva, dar nu recomand, cel mai bine e o chirie unde tu inchizi tu deschizi, baia ta, bucataria ta, ai chef speli vasele nu ai chef nu speli, stai in baie cat vrei, nu te bate nimeni la cap, etc, mai avantajos sa stai singur.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de gazda. Eu am stat acum vreo 20 de ani la o doamna care era bunica, si o vedeam cateva zile pe luna, ca in rest statea sa aiba grija de nepoti...winking

| LittlePoppy a răspuns:

In chirie stai singur.
In gazda, imparti locuinta cu proprietarul. Evident, si cheltuielile.

| Amis a răspuns:

In chirie stai, teoretic, singur, iar cand vine vorba de a sta in gazda, se presupune ca nu esti singur.