| alondrakiss a întrebat:

Buna dimineata! De ce piuie o statie? Lucrez la o firma de paza si din cand in cand piuie statia...Care este motivul pentru care se intampla lucrul acesta?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca si altii comunica pe aceeasi frecventa.

| Violleta2022 a răspuns:

Are dubla actiune:
- sa o poti folosii la nevoie, in ca de urgenta
- sa te tina treaz la slujba, ca sa nu adormi (de aceea piuie) laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Statia aia piuie in momentul in care cineva din colegii tai vrea sa ti raporteze ceva un incident, fiind agent de paza trebuie sa fi vigilent sa ai mereu statia pornită deoarece numai prin statie poti prevenii un furt, vezi pe unul mai dubios la raft alertezi prin statie colegul, sa fie pe fază, sa nu i scape hoțul.Iar colegul tau va alerta politia daca hotul devine recalcitrant, agentii de paza nu u dreptul sa retină sau sa imobilizeze un infractor un hoț, ei vor suna la 112 si vor prezenta politiei imaginile surprinse de camerele video din incinta magazinului unde s-a produs furtul.

| HadesSs a răspuns:

Primesti semnale de la extraterestrii laughing