| superpissy40 a întrebat:

Buna dragilor! Am si eu o mica neclaritate. Sunt la facultatea de Psihologie si in viitor vreau sa urmez o cariera in criminalistica (psiholog criminalist) dar am auzit ca este nevoie de sport, iar eu am o afectiune la inima(tahicardie, pot face sport insa de efort mediu, fiindca dupa am palpitatii) si imi doresc enorm sa fac parte din acest domeniu. Sfaturi? Multumesc din suflet tuturor! Funda:3

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nevoie să dai probă de sport de perfornanță. Este nevoie să ajungi profesionalist în acest domeniu urmând cariera de psiholog.

| ArualLazyOwl a răspuns:

Nu stiu cum se manifesta tahicardia, nu stiu care e treaba cu sportul in facultati, cel putin in a mea nu prea facem dar e medicina. Palpitatii am si eu nu stiu in ce masura te afecteaza pe tine palpitatiile din moment ce ai acea afectiune, dar sfatul meu e ca sanatatea ar trebui sa fie pe primul loc si mai apoi ce iti doresti tu sa faci, adica pentru mine cam asa ar fi, daca pentru tine este este mai important sa faci ce iti doresti eu zic sa incerci asa sa continui pana vezi cum e la criminalistica aceea, doar ai auzit ca iti trebuie sport oricum, nu ai fost sa vezi, sa faci sau ceva. Si eu aud multe si cand ajung sa vad cu ochii mei sau sa fac ceva hopa, nu mai e chiar asa cum am crezut. Iti doresc toate cele bune. Asa ca de final, mi am dorit sa fiu cantareata, dar nu am ureche muzicala deloc, si desi mi s-a spus ca poate fi antrenata eu nu am reusit niciodata si am 20 de ani mai un pic, unele lucruri nu ne-a fost dat sa le facem oricat ne-am dori, asa ca am ajuns sa ma fac altceva. Sunt sigura ca toate se intampla cu un motiv.