| alexandra_lica a întrebat:

Buna!
Dragilor, voi cum aplicati la joburi? Pe site-urile de profil, le trimiteti direct cv-urile la adresele de contact ale copaniilor unde doriti, linkedin, Facebook? Care sunt cele mai bune metode si care ajuta cel mai mult in a-ti gasi un job?

1 răspuns:
| AlleXuSS a răspuns:

Buna!
In mare nu cred ca e buna ideea de a trimite direct la companie pentru ca vei sta sa astepti un raspuns de la ei mult si bine!
uite eu de exemplu anul trecut trimisesem cv-ul la cel.ro prin 2018(ianuarie sau februarie) si ghici ce m-au sunat in 2019-septembrie(ca daca mai sunt interesat)asta se intampla ca multi trimit la ei pe site si ei fac in felul urmator
daca tu ai trimit azi cv-ul si alte 10 persoane inaintea ta nu te astepta sa te ia pe tine chiar daca ai mai multa exeperienta ca cei 10 o sa ia unul din cei 10 il angajeaza si daca baiatul, fata pleaca dupa 3 luni trece la urmatorul happy cu alte cuvinte sa nu ai mari sperante cand aplici direct pe site!
Poti cauta anunturi pe olx, ejobs, infomunca.ro,anuntultelefonic.ro,mai sunt si altele daca o sa cauti gasesti la greu!
Succes!