| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce termini facultatea de politie iesi ofițer de politie? As vrea sa stiu care este rolul unui ofițer. Lucrează doar de la birou sau merge in misiuni pentru a le coordona? Si daca lucrează de la birou, ce face mai exact acolo. As vrea cat mai multe detalii daca se poate si rog seriozitate. Mulțumesc!

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"termini facultatea de politia iesi ofițer de politie. As vrea sa stiu care este rolul unui ofițer"

o să te-nvețe ăia pe acolo, aia e important (asta dacă chiar ajungi) nu ce spunem noi, nepricepuții, bieți absolvenți de gimnaziu. Dacă mă ințelegi...deși eu nu ințeleg ce are poliția cu sexul dar in fine...

| nojudgements a răspuns (pentru sierra1):

Ămm, ma scuzi, dar daca nu stii sa dai un răspuns mai bine taci. Nu te am întrebat pe tine personal, '' un biet absolvent de gimnaziu '', ci pe ceilalți care au cateva informații in acest domeniu.
Am specificat de ce am pus la aceasta categorie, dar probabil erai prea grăbit/a sa mi dai acest răspuns nefolositor si eronat, încât nici n as citit întrebarea pana la capăt.

| sierra1 a răspuns (pentru nojudgements):

"nu stii sa dai un răspuns mai bine taci. "

Cu toată seriozitatea: mami, până să stii la ce birou o să stai, fă-ți liecul, ia-ți bacu, intră la faculltă și apoi pune-ți problelma asta existențlală.

până atunci, preocupă-te constant de chestii de genul:

" nojudgements a răspuns : Contactul a avut loc pe 1... mai exista vreo șansă sa fiu?"

| nojudgements a răspuns (pentru sierra1):

'' mami''. Fara apelative si nu știu de ce te preocupa pe tine chestiile astea. Era o simpla întrebare, la care tu mi ai răspuns mai mult in bataie de joc si ti am atras atenția pentru chestia asta. Era ceva important pentru mine si aveam nevoie de răspunsuri corecte si valabile. Daca pentru asta esti pe site ul asta, ca sa dai răspunsuri in bataie de joc, mai bine cauta ti altceva mai bun de făcut.

| sierra1 a răspuns (pentru nojudgements):

" răspunsuri in bataie de joc, mai bine cauta ti altceva mai bun de făcut."

mami, ai auzit de step-by-step? Dacă nu, atunci iți spun eu cum e: intâi faci pașii indicați în postarea de mai sus și APOI in pui problema (asta e la bătaie de joc) la ce birou o să stai și in ce poziție.

Dacă cumva (mă) ințelegi...

| nojudgements a răspuns (pentru sierra1):

Ahahah, cata frustrare! Si nu mi amintesc sa fi spus ca vreau sa devin ofițer, ci doar ma înteresa rolul unui ofițer de politie...''mami''.
Nu s un neicanimeni, asa cum poate crezi tu, si știu perfect ce am de făcut in viata, cu sau fara sfaturile tale!
Sper sa mai renunti la frustrarea asta si sa accepți si tu ca esti om si mai greșesti! La fel si eu, la fel si alții

| sierra1 a răspuns (pentru nojudgements):

" nojudgements explică: Nu s un neicanimeni"?!

"rog seriozitate. Mulțumesc! Scuzați categoria"

cum spui tu, mami

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar brusc toti vreți sa deveniti polițiști? Oare de ce?

| mihai69 a răspuns:

Nu scuzăm categoria, după cum vezi. Și fix din cauza asta primești exact răspunsurile de care sigur nu ai nevoie.

| nojudgements a răspuns (pentru mihai69):

Va iese frustrarea pe ochi! Sunt 100% sigura ca nu s singura persoana care a pus o întrebare la o categorie diferita, si ce sa vezi, acele persoane chiar au primit niște răspunsuri bune si folositoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce termini academia de politie esti incadrat ca ofiter. Te pune oriunde este necesar, in birou sau pe teren. In principal pentru a intra la academie trebuie sa ai o sanatate foarte buna fizica si psihica. Se dau examinari medicale eliminatorii. Ai aici mai multe informatii: http://www.go.ise.ro/POVOL/498.htm

| Perfekt a răspuns:

Ma scuzi, dar cu atitudinea asta trebuie sa iti faci provizii de lubrifiant cand o sa ajungi ofiter si o sa lucrii la birou. O zi buna

| nojudgements a răspuns (pentru Perfekt):

Ma scuzi tu pe mine data asta, dar ca sa fii un polițist nu trebuie sa fii un cățel, sa fii călcat de toti in picioare mai ales când ai dreptate.

| nojudgements a răspuns:

Asa o sa fac.