| Gabriel_Eduard_1967 a întrebat:

Dupa liceul militar mai trebuie sa faci o facultate?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din liceul militar nu obtii nici o calificare, asa ca trebuie sa faci o facultate sau scoala postliceala, bineinteles daca vrei, nimeni nu te obliga daca nu vrei. Poti face o scoala militara sau una civila.

| mihai69 a răspuns:

Nu „trebuie", dar e foarte util, mai ales dacă vrei să mergi pe aceeași filieră (armată). Așa vei putea deveni în timp relativ scurt ofițer superior, cu toate avantajele ce decurg din acest statut.

| BilaRomânească a răspuns:

Da, dacă vrei niște bani în plus la salar.