| Roxana75 a întrebat:

Dupa terminarea liceului as vrea sa devin invatatoare, ce cursuri as putea sa urmez sau imi trebuie facultate? Multumesc:*

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Este indicată facultatea de Litere dacă într-adevăr ai înclinaţie spre această profesie.
Îţi pot spune că este o facultate dificilă dar în acelaşi timp şi foarte plăcută.
Mult succes.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie facultate, facultatea de litere asta e pentru a deveni profesor.

| heyromania a răspuns:

Prin noua lege pana si invatatorii trebuie sa faca facultate. Dar nu te sfatuiesc sa ai o inclinatie spre aceasta meserie. Ai habar cat are un invatator salar daca nu face ceva in plus?

| AlexBpm a răspuns:

Vrei sa mori de foame si de nervi?

| ClarissaMrc a răspuns:

Pai trebuie sa urmezi facultatea de pedagogie, ca sa devii pedagog. iar astfel poti fi educatoare sau invatatoare. dureaza 3 ani. dar mai multe informatii ai aici http://www.credis.ro/pedagogie.html.
sper ca te'am ajutat :*