| DeeaDede1010 a întrebat:

E posibil ca cineva sa fie și polițist și contabil?

Răspuns Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ordinul 177/21.11.2016: Art. 1. – Cadrul militar poate desfãsura activitãti remunerate în alte domenii de activitate, prin cumul, în conditiile legii si potrivit procedurii reglementate de prezentul ordin, numai dacã programul de lucru pentru îndeplinirea noilor atributii nu afecteazã îndeplinirea atributiilor functiei de bazã detinute în MAI. Art. 3. – (1) Cadrul militar care intentioneazã sã desfãsoare si alte activitãti remunerate este obligat sã solicite aprobarea sefului/comandantului direct, printr-un raport scris, care trebuie sã cuprindã:
a) denumirea si obiectul de activitate al angajatorului la care urmeazã sã desfãsoare activitãtile remunerate;
b) date referitoare la activitãtile pe care urmeazã sã le desfãsoare în cadrul societãtii/organizatiei;
c) programul de lucru;
d) drepturile si obligatiile pe care le au în cadrul societãtii/organizatiei respective;
e) orice alte date pe care le apreciazã cã ar fi utile.
(2) Dupã înregistrare, raportul se depune la structura de resurse umane.
Art. 4. – (1) Seful/comandantul analizeazã raportul în termen de 10 zile."

3 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Cam greu de indeplinit 2 meserii solicitante in acelasi timp.

Răspuns utilizator avertizat
| Roxin a răspuns:

Da, este posibil. In cazul meu sunt contabil si administrator in 3 societati. Cu putina organizare, se poate.