| gaby5995 a întrebat:

E târziu să încep o carieră militară la 25 de ani?

5 răspunsuri:
| DanielPH a răspuns:

Salut!
Nu, nu este tarziu.
Oriunde te-ai duce(Mai/Mapn) au o varsta maxima, respectiv 27 ani.
Inca ai timp, si esti avantajat in ceea ce priveste instructia, esti mai dezvoltat, matur, responsabil.
Daca iti place si simti ca asta vrei, nu mai sta pe ganduri.
In vara la ofiteri, iarna la subofiteri si agenti la MAI, in primavara la Mapn, subofiteri, maistrii, soldati.
Succes!

| Delcatty a răspuns:

Pentru Fortele de Operatiuni Speciale esti eligibil. Gasesti toate detaliile aici: https://www.emaramures.ro/......-speciale/
Desi articolul este de anul trecut, au fost recrutari si anul asta si vor mai fi.
Daca asta este ceea ce iti doresti, atunci nu este tarziu. Acea varsta este setata cu un scop, inseamna ca nici evaluatorii nu cred ca e tardiv. Singura problema e ca trebuie sa tragi din greu pentru visul tau (la propriu chiar, fiind probe fizice variate) si sa stii ca exista riscuri cum ar fi sa ajungi sa fii recrutat pentru razboi.
Mult succes si forta!

| OctavianSps a răspuns:

In niciun caz, nu are de ce sa fie. Din contra, esti mai matur si mai disciplinat acum. Mult succes.

| JustForFewSeconds a răspuns:

Nu, niciodata sa nu gandesti ca "e prea tarziu sa fac acel lucru", "sunt prea in varsta să..." Fa ce iti doresti! Indeplineste-ti visurile! Multa bafta iti doresc!

| Sogor a răspuns:

Eu zic sa te orientezi pentru altceva. asta daca nu vrei sa te simti blocat in sistem sau sa ai sanzatia ca iti irosesti viata aiurea.