| EmaD23 a întrebat:

Buna, eu am terminat liceul pedagogic și sunt educatoare cu studii medii, iar anul acesta as vrea sa ma înscriu la facultatea de drept, credeti ca ma ajuta acesta facultate pentru meseria pe care o practic sau trebuie sa ma orientez tot pe o facultate ce tine de științele educației/ psihologie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Facultatea de drept nu te va ajuta in activitatea didactica si pedagocica, asa ca ar fi bine sa faci o facultate de profil, daca vrei o cariera ca profesor.

| EmaD23 explică (pentru Ioandelasal):

Am înțeles, Multumesc pentru răspuns.
Dar aceasta facultate nu o sa conteze deloc? Nu se vor pune ca și studii superioare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru EmaD23):

Nu conteaza, daca nu este in domeniul in care profesezi.