| MartinAlabert a întrebat:

Eu îmi doresc enorm să devin stewardesă, am luat bacul și acum urmez niste cursuri, problema este că îmi este foarte frica că nu o să mă angajez, urmând cursurile astea nu e 100% că voi fi angajată.
Îmi este teama că am irosit timp și bani pentru a nu fi angajată...

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta ai sa te angajezi daca esti prima de la cursul respectiv, cea mai buna. Si tine de tine sa fii cea mai buna. Eu am pornit intotdeauna de la ideea ca daca invat cel mai bine, sunt cea mai silitoare si cea mai buna din clasa, din anul de facultate, etc, e imposibil sa nu fiu observata. Si a functionat absolut intotdeauna

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de ce pui problema ca si cum o singura data in viata asta se fac angajari pe postul de stewardesa?

| mihai69 a răspuns:

Nici dacă faci școala de popi nu e 100% sigur că o să ai parohia ta.
Depinde doar de tine să devii atât de bună, încât să se bată companiile aeriene pe tine. (nu doar piloții!)

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu e ca si cum iti ratezi toata viata daca nu prinzi postul.

| Victor453 a răspuns:

Eu cred ca vei fi primita, dar daca nu incearca in alt domeniu, iti doresc mult succes! si ca doritele tale sa fie realizate

| DannyR0 a răspuns:

Si intrebarea care este?