| Cozmei_Gabriela_1982 a întrebat:

Eu scriu o carte fantasy medieval și am nevoie de cineva care să îmi dea toate denumirile pentru servitorii din slujba regelui( adică guvernanta, cameristă, bucătar.) și să îmi și spună ce fac aceștia.
Dau fundă! ❤

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Ca sa scrii o carte, mai ales una cu subiect istoric (chiar daca este fantasy), in primul rand ar trebui sa citesti serios inainte. Procesul se numeste "documentare". O intrebare aruncata aici sau o cautare aruncata pe Google nu sunt suficiente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista generator de nume RPG cu care-ti poti numi toate cele.
Cauta pe Google: "RPG character name generator"

| Vasluetare a răspuns:

Gigel - Bucatar
Salam - Cersetor
Guta - Degustator
Selly - Clovn/Cantaret
Dragnea - Mana dreapta a regelui