| Omnitrix a întrebat:

Funda pentru cine ma ajuta.
Sunt baiat, 19 ani, stiu limba engleza avansat si limba franceza de nivel conversational si vreau sa lucrez in afara in orice domeniu.
Variante unde as putea pune departe peste 1000 €/luna?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu crezi ca cei din afara pot pune o mie de o parte lunar? daca castigi 2000 jumatate isi ea statul din ju, atatea ramasa jumatate tio ea chiria, poate in chirie / it se castiga mai bine da ai nevoie de experienta iar cu engleza unde mergi englezi sunt rasisti si francezi

| MskDesign a răspuns:

Greu de gasit! Si eu vorbesc limbi straine si am ajuns sa lucrez prin strainatate in domenii la care, sincer, nu m-am asteptat.

| Omnitrix explică:

Femeie, vreau să muncesc, nu sa scriu carti.

| Omnitrix explică:

M-ai ajutat oh go on

| cristinajgjgm a răspuns:

Poti scrie carti.

| Drolja a răspuns (pentru cristinajgjgm):

Foarte prost răspuns. Pentru a scrie cărţi, nu să cunoşti cursiv o limbă îţi trebuie, ci să ai ceva de spus!
Îţi trebuie foarte multă lectură, talent şi un mesaj, undeva, pe la sfârşit, e cunoaşterea unei limbi străine.