| Emilia1015 a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa devin ospatar sau bucatar pe un vas de croaziera (compania Royal Caribbean International).Cam cat au salariile? Care sunt avantajele si dezavantajele de a lucra pe un vas de croaziera?

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

3000, 4000 de euro pe lună.
Avantaje - salariu + vezi țări străine, este o experiență unică să navighezi.
dezavantaje - ești departe de casă, departe de familie copii. Te trece dorul de ei.
De asemenea, este dificil să dormi o perioadă lungă de timp numai pe vas.