| anonim_4396 a întrebat:

Îmi doresc sa lucrez in domeniul următor: asistență socială. Ce părere aveți despre acest domeniu?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E fain și se câștigă și bine dacă prinzi ceva. Ție trebuie să-ți placă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ajuți oamenii care au nevoie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce ai frate ce sunt prostiile acestea? Curent pe curea esti nebun? Du-te la la 9 sa te cauti.

| TristanTzara a răspuns:

Lucrezi cu persoane, membrii vulnerabili ai soietății; direcție spre care nu are niciun rost să te îndrepți, dacă nu ai compasiune, răbdare și dorință reală de a ajuta, altfel ajungi înacrită și faci mai mult decât bine. Lucru care e ceva valabil pentru orice persoană care lucrează cu oamenii.

Dacă chiar îți dorești asta, mult succes, e o cauză cu adevărat nobilă!

| Marbea a răspuns:

E un domeniu de viitor dar asa cum spuneau si ceilalti aici trebuie sa ti placa, sa iubesti oamenii si sa ai empatie. Daca le ai atunci e o meserie frumoasa ca sa lucrezi cu oamenii este intotdeauna o provocare.