| CineSuntEu a întrebat:

Imi puteti spune ce face un Operator/Moderator date a unor pagini web? Am aplicat pentru un job, si trebuie sa merg la interviu, dar nici macar nu stiu ce trebuie sa fac la un astfel de job. Multumesc!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca operator, trebuie sa actualizezi informatiile de pe site.
Ca moderator, trebuie sa supraveghezi comentariile scrise de vizitatori, iar daca cineva scrie ceva ce-i interzis prin regulamentul site-ului sau prin lege, atunci sterge acel comentariu eventual ia si masuri mai dure (blocarea utilizatorului sau chiar raportarea lui pentru demarare de actiuni juridice, dupa caz).