| xDiana a întrebat:

Imi puteti spune niste agentii de modeling serioase? Si cam cat credeti ca se primeste pe asta? Ofer funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai intai intreaba te cat trebuie sa platesti tu pana sa primesti ceva

| johnnny123 a răspuns:

Claudia Schiffer spunea ca nu se ridica din pat pentru mai putin de 500 000$.

"Modelele" autohtone se calca in picioare ca sa prinda o prezentare platita cu 100 euro, sau chiar neplatita, doar-doar le-o descoperi si pe ele vreun impresar de talente sau vreun baron de 80 de ani.

Meseria asta de "fata frumoasa" este mult mai complicata decat pare la prima vedere. Pentru fiecare Cindy Crawford sau Naomi Campbell exista zece mii de alte fete la fel de frumoase care nu au ajuns nicaieri.

Sfatul meu ar fi sa lasi visele astea cu modellingul si coperti de Vogue, si sa te apuci de lucruri mai cu substanta.