| elenadle143dle a întrebat:

in anul 2018 dau bacalaureatul si as dori sa urmez facultatea de drept! se mai da admitere? si la ce? multumesc!

Răspuns Câştigător
| doctorAnswer a răspuns:

Bună, Elena!
Ai admitere la limba română (gramatica limbii române).
Cel mai bine intră pe site-ul universității unde vrei să aplici. Acolo îți vor spune tot ce ai nevoie să știi.
În plus ai model cu subiectele pe care le-au dat cu un an înainte.
Sper ca răspunsul meu să-ți fie util!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se da admitere ca si pana acum. La ce, depinde de cei care fac subiectele.

| Adry05 a răspuns:

La ce dai tine de facultatea unde dai, cum a zis si @NuGaseamNumeLiber, vrei sa ghicim la ce facultate vrei tu sa dai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-am mai spus cuiva...sectia drept e si la UBB sau UB, dar si la Universitatea Titu Maiorescu, etc. Se da admitere la unele universitati, la unele nu, vrei sa ghicim unde vrei tu sa mergi?