| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

În câteva zile am înscrierile pentru facultate. Nu prea am idee ce sa aleg intre FEEA si Drept. Voi ce ma sfătuiti? Vreau un domeniu unde sa imi gasesc ușor loc de munca si totodata sa am un salariu acceptabil! Știu că e f.greu să ajungi judecător, procuror, sa intri la Institutul de Magistratura si sa iti găsești un loc de munca după ce termini FEEA mai ales în unele domenii. De exemplu la finante si banci e bătaie de joc cu salariul. La unele secții de la FEEA trebuie să știi informatica si asta mă enervează, ca nu imi place informatica, matematica în schimb mai merge.Un sfat, dacă doriți).Am terminat Științe sociale

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Feeea

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru Adry05):

De ce imi recomanzi asta?

| Adry05 a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Ca-s mai multe sanse si oportunitati de angajare decat la drept.

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru Adry05):

Pe ce profiluri există mai multe șanse de angajare?

| Andreea_Brandus_1995 explică:

Mai vreau răspunsuri, va rog!

| SergiuM99 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te duci unde te pasioneaza si in acelasi timp sa te poti descurca. Referitor de locurile de munca nu iti poate spune nimeni unde iti gasesti usor. Nu stie nimeni ce va fi peste 4-5 ani dupa ce termini facultatea.