| Bîrla_Stelyan_1995 a întrebat:

Buna,in ce consta examenul medical (Masculin) pentru admiterea la liceul militar? cat mai detaliat va rog si in ce consta si cel psihic?

1 răspuns:
| Dary27 a răspuns:

Bună! Proba medicală este destul de ok, te dezbracă la chiloți doar la dermatologie, să vadă dacă nu ai boli de piele sau acnee și la bustul gol la ortopedie, să vadă dacă ai coloana dreaptă. La aceste secții intrați fete separat și băieți separat, deci nu este un capăt de lume. Proba psihologică se dă odată cu cele sportive și constă în nite teste IQ si un test de personalitate. Sper că te-am ajutat! Dacă mai ai nelămuriri mă poți întreba! Dau și eu anul asta la LM si sunt la curent cu desfășurarea probelor.