| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Incepand de maine se va modifica programul magazinelor sau de duminica?

3 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Copiii astia!
De maine program normal la magazine.
Dar masca, nu va fi obligatorie in spatii deschise neaglomerate. Dar e obligatorie in statii de autobuz, gari, piete, sau chiar daca e aglomerat pe strada.

| Sekim a răspuns:

15 mai - purtarea mastilor in aer liber nu mai este obligatorie, restrictiile pe timp de noapte sunt scoase. 15 mai incepe din seara asta de la 00:00, deci din seara asta intra in vigoare noile reglementari.

| VanillaQ a răspuns:

Buna. Conform declaratiei presedintelui tarii, de maine (15.05.2021) magazinele vor avea program normal, nu va mai fi obligatorie purtatul mastilor in spatii deschise si se va putea circula toata noaptea, fara restrictie.