| 45731253469 a întrebat:

Intenționez să studiez economie și afaceri internationale și aș dori un sfat. Unde se află cea mai bună facultate din România? Nu știu ce să aleg între UBB, ASE și UAIC.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ASE e cea mai buna cand vine vorba de economie. La UBB trece toata lumea, ies sute de economisti in fiecare an.

1 răspuns:
| InvatamProgramare a răspuns:

Daca vrei cea mai buna uite aici lista cu universitati din Romania si clasamentul la nivel mondial: https://www.webometrics.info/en/Europe/Romania
Despre UBB nu stiu nimic, as alege intre UAIC si ASE. Oricum, in final tot efortul tau te va face economist bun, nu faptul ca te-ai dus la UBB, ASE sau UAIC. Pentru ca si varfuri si plebe au iesit din toate...