| Popescu_Bria_1997 a întrebat:

Buna internatiune! Astazi maica-mea m-a pus sa invat la istorie si la geografie si nu stiu cum sa ma scap mai repede! Deci intrebarea vine de la sine: Voi cum invatati mai repede?

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Cu cat esti mai atent in timpul orei (la predarea lectiei), cu atat inveti mai repede si mai usor acasa.

Fundita?winking

~Roxetta

5 răspunsuri:
| KuryKaname a răspuns:

Daca o sa dai test maine du-te la clasele care au primit testele inapoi si ia un test scrie intrebarile si raspunsurile pe o foaie si cand nu e atent profa/u schimbi foile.succes

| SarahAviva a răspuns:

Transformă totul într-o poveste. Modul de recitire este catalogat ca și toceală. Așa peste ceva timp vei uita tot. După ce ști în mare parte lecția, îți poți verifica cunoștințele învățând pe alții. Sper să te ajute.

| lovefriends2046 a răspuns:

Citește-o o data iar apoi ia-o pe Bucăți si încearcă sa memorezi. Nu e greu daca esti concentrat/concentrata.
P.S Sa nu ai televizor aprins si nici orice aparat (calculator, telefon, tableta) deschis, trebuie sa fie liniște si sa citește cu voce tare. Multă bafta iti doresc!

| annamaria199925677 a răspuns:

Eu imi fac schite de cele mai multe ori (am memorie vizuala), trebuie sa afli si tu ce memorie ai, si dupa sa "inveti" cum sa inveti

| naomyandra273 a răspuns:

Citește de mai multe ori lectia, iar seara mai citeste o data si după pune cartea/caietul unde e lectia sub perna pana dimineața vei vedea ca vei știi lectia pe de rost.A si apropo când spun ca trebuie sa citești de mai multe ori m-a refer de vreo 10 ori pana știi ca îți este cât de cât intiparita in cap.Te rog fundawinking