| NumeAnonim36 a întrebat:

Buna! Invat pentru medicina din mai 2020 si la simularea de la Iasi de pe 7 martie am luat 7, 6 si din aceasca cauza sunt foarte demoralizata si ma indoiesc ca voi putea intra anul acesta desi imi doresc foarte mult sa o fac. Majoritatea intrebarilor pe care le-am gresit au fost la chimie deoarece nu am stiut ca trebuie sa invat si detaliile din manualele din bibliografie. Dupa simulare am inceput sa invat si aceste manuale, dar tot nu sunt increzatoare ca voi reusi. Credeti ca am sanse sa intru chiar daca am luat o nota asa mica la simulare?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Raluu1234 a răspuns:

De ce nu?
Până la urmă totul stă în dorința ta de a intra la facultate. Bine că te-ai dus la simulare și știi cum vor arăta subiectele, ai un model. Nu trebuie să fii dezamăgită. Și dacă prin absurd nu ai intra, să știi că unele persoane încearcă și 2 ani la rând pentru medicină. Și ajung medici buni.
Urmărește-o pe Anna Bella pe yt. E din Iași, a fost studentă la medicină și are câteva filmulețe în care arată o zi din viața ei. O să vezi ca și ea are momente când clachează și plânge pentru că simte că nu face față volumului de informație.
Succes!

| NumeAnonim36 explică (pentru Raluu1234):

Multumesc mult! Am sa dau tot ce pot si sper sa reusesc. Si eu o urmaresc pe Youtube, dar nu prea am apucat sa vad prea multe video-uri de-ale ei. Eu oricum sunt dispusa sa invat oricat de mult, doar sa intru...

| Raluu1234 a răspuns (pentru NumeAnonim36):

Cu plăcere
Fundita?

| NumeAnonim36 explică (pentru Raluu1234):

Am intrat! T-T

9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Da. Am avut colegi care au luat note mici la simulare si au intrat la buget

| NumeAnonim36 explică (pentru AdelinaC):

Multumesc mult! Aveam nevoie sa aud asta

| NumeAnonim36 explică (pentru AdelinaC):

Am intrat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur că ai șanse. Ești doar la început de drum. Tot ceea ce contează e să perseverezi. Și mie mi s-a întâmplat în școală și la liceu să încep cu o notă mică la o materie iar apoi să iau note din ce în ce mai mari sau chiar nota maximă. happy

| NumeAnonim36 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult! Si eu am fost in situatia asta de multe ori, dar aici ma simt mult mai ingrijorata decat in restul cazurilor. Am sa incerc sa invat cat de mult pot!

| NumeAnonim36 explică (pentru anonim_4396):

Am reusit!