| anonim_4396 a întrebat:

La ce facultate din Arad mă pot înscrie pentru a intra în învățământ ca prof. desen? Pe ce secție? La pedagogie?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

laughing)) ca să fii profesor trebuie sa urmezi o facultate pentru specializarea pe care vrei s-o predai + sa faci in paralel modulul psihopedagogic, licenta pentru generala, master pentru liceu. Deci tu trebuie sa faci facultate de arte daca vrei sa fii profesor de desen + modulul psihopedagogic