| paulmuntean a întrebat:

Buna!
La Economic in Sibiu trebuie sa aleg profilul turism si alimentatie pentru a ajunge chelner? 1

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Este potrivit profilul ---meseria se invata numai daca scoala respectiva are contracte cu vreun agent economic in alimentatie sau in turism. Daca nu, dupa ce termini cele 10 clase obligatorii sau dupa ce termini liceul te poti inscrie, contra cost, la un curs de ospatar/chelner, pe diferite nivele de pregatie. Cursurile sunt organizate de catre furnizori autorizati de formare profesionala a adultilor---fiecare asemenea furnizor este autorizat sa organizeze cursuri pentru anumite nivele de pregatire si pentru anumite meserii.