| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti.
As avea si eu o intrebare.
Sunt pe clasa a X a si as vrea sa merg la o academie militara dupa ce termin liceul. Sunt la mate-info, sh deoarece vreau sa merg la academie poate imi puteti recomanda vreuna de la noi din tara, si cam pe ce materii ar trebui sa ma bazez pentru a intra acolo. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| stefan97nic a răspuns:

Pai depinde sunt academi la brasov academia aeriana la constanta academia navvala la constanta etc.Acum am citit si eu si va trebuii sa te axezi pe mate fizica si engleza si va trebuii sa dai niste probe de sport iti spun ce sa datanul acesta. Deci este un traseu pe care trebuie sa il faci in 1 minut si 25 sec.
-Saritura in lungime de pe loc (trebuie sa sari 4 m din 2 sarituri)
-Aruncarea a 4 mingi la poarta(mingi de oina,handbal, volei, baschet)
-8 tractiuni(tractiunile senumara doar daca ai mana intinsa)
-mers in echilibru
-sa sari peste o lada si sa te rostogolesti
-sa sari peste o lada
-sa sari in niste patratele numerotate
-sa mergi taras
-sa fugi cu niste mingi medicinale in mana printre jaloane
-Sprint 25 metri.
Dupa traseu alergare 2 kmin mai putin de 8 minute.
Daca vrei poti sa imi dai sifunda

1 răspuns:
| CaRaMeLooO a răspuns:

Academie militara Medgidialaughing