| Iuliavasile2345 a întrebat:

Buna.
Lucrez ca ajutor de ospătar într-un restaurant doar în weekend.
E primul meu loc de munca, lucrez de 3 week-uri!
La început am făcut unele greșeli mici sau mari.
Si azi șeful mi-a spus sa nu îmi mai dea sarcini grele și doar ca ajutor sa fiu!
Credeți ca mi-a zis in nume de rau?
Ce sfaturi ati putea sa îmi dați, as vrea cat mai multe!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil nu te pricepi la sarcinile grele. Dar ii place cum muncesti.
Se pare ca e de bine.

| Adry05 a răspuns:

Probabil a văzut că nu te descurci cu mai greu, sau a zis așa că ești mai mic (presupun) și să nu te chinuie prea tare. Nu cred că e de rău. dacă era de rău te certa sau îți dădea de înțeles că n-o să mai lucrezi acolo.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, a vazut seful ca tu nu te descurci si atunci tu vei fi ajutor de ospătar cred, ai de stat mult in picioare in meseria asta te ai obisnuit? Ce varsta ai Iulia? Mult succes.

| Iuliavasile2345 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ca ajutor de ospătar m-a luat, stai mult în picioare!
Am 17 ani
Ce sfaturi imi poti da?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iuliavasile2345):

Sa inveti de la ospatar cu experienta si sa te straduiesti sa faci ce ti se spune deci seful daca vede ca tu vrei sa muncesti te va tine acolo, dar daca tu te vei plînge ca e greu si nu vei rezista fizic atunci nu te va tine deloc, esti din Bucuresti?

| Catrice a răspuns:

Decât sa ii faci pagube, mai bine stai liniștit...hee hee

| SilentRain a răspuns:

Ești la inceput, e mai bine sa nu te streseze cu multe sarcinii de-o data

| Nouvel a răspuns:

E primul tau loc de munca. Nu te pricepi. Lucrezi doar in weekend-uri. A zis de bine sa-ti dea la inceput doar treburi usoare, ca sa te acomodezi. Tu intre timp observa si invata. Iti va da mai mult de lucru daca vede ca te descurci.

| Psihiatrie a răspuns:

Sa stai ca mine cu mainile la spate pe un salariu imens happy

| Iuliavasile2345 explică (pentru Psihiatrie):

Adica

| Psihiatrie a răspuns (pentru Iuliavasile2345):

Te plimbi pe acolo cu mainile la spate, timpul` trece leafa merge tinere