| Binzari_Vera_1995 a întrebat:

Bună, lucrez în Germania. Am aflat de curând ca sunt însărcinată. Contractul meu de munca se încheie la 31 decembrie. Apoi urmează contract nelimitat. Nu stiu ce sa fac. Trebuie sa ii spun șefului sau sa las vestea după prelungirea contractului. Ar însemna să am cam 3, 5 luni. Ce pot sa fac? Voi avea probleme dacă as ascund sarcina?

1 răspuns:
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Buna si tie!
Unde lucrezi daca iti ascunzi sarcina?
Indiferent unde, nu trebuie sa ascunzi. Asta e inevitabil, se poate intampla... Daca tragi de timp si vrei sa faci avort, risti sa ramai cu el.