| CristinaM28 a întrebat:

M-am gandit bine și cred ca aș vrea să deveni un manager al unei trupe sau un asistent personal al unei vedete.
Pentru început, ce trebuie să fac dacă sunt un manager al unei trupe sau un asistent personal al unei vedete? Profilu de liceu conteaza? Ce facultate?

Răspuns Câştigător
| LexiEla a răspuns:

Cauta persoanele care deja lucreaza ca asistent/manager si verifica-le biografia. Vezi ce au facut ei.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"aș vrea să deveni un manager al unei trupe, sau un asistent personal al unei vedete"

a lu' Beyonce - de exemplu - e bine? Intreab-o pe ea ce să faci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există facultate pentru asta.
Să găsești contracte de muncă, să organizezi turnee, să găsești sponsori, să te ocupi de logistică, deplasări, cazare, locații, scenă, etc. Astea nu se învață nici la liceu.

| johnnny123 a răspuns:

Ar trebui să începi prin a înțelege că cele două joburi nu sunt absolut deloc similare. Una este să fii asistentul unei vedete și alta este să fii managerul unei vedete.

Asistentul este cel care îi aduce apa și-i plimbă bichonul, managerul este cel care aduce contracte și ia un procent din încasări.

Până când nu înțelegi lucrurile astea și nu te învârți câțiva ani buni în cercurile alea, nu ai nici o șansă să ajungi nici una nici alta, indiferent ce liceu sau facultate faci.