| Danette8248 a întrebat:

Buna ma numesc Alex si am examenul pe 20 respectiv 22 iunie si nu prea ma pricep la matematica adica algebra ecuatii.fractii geometrie corpuri rotunde piramide...toate alea formulele etc cum as putea sa iau o nota cat mai mare la examen(mate) PS:Vreau sa intru la liceul de informatica NT Am media generala dar examenul la mate ma sperie rau de TOT!

Răspuns Câştigător
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Cauta pe cineva care stie ceva mate si care are rabdare sa iti explice.
si pana la examen exerseaza cu acea persoana pana ce incetul cu incetul vei evolua happy

3 răspunsuri:
| albastrucanoaptea a răspuns:

Sa inveti, evident. Succes!

| dolly_2106 a răspuns:

Buna.pe mine ma sperie in general matematica...bazeaza-te pe ce stii tu...succes

| Danna_9778 a răspuns:

Roaga pe cineva din clasa la tine(sau de varsta ta)sa iti explice ceea ce nu stii si...nah...succes