| morozandrei221 a întrebat:

Ma numesc Andrei am 18 ani, nu prea stiu ce sa fac din punctul meu de vedere la vârsta mea. Imi caut un job si nu gasesc nimic. Am lăsat școală deoarece am fost nevoit să plec din țară, ma gandesc sa ma angajez in constructii dar mi se pare ceva greu de a lungu timpului plus ca nu am experienta ( calificare). Ce ar trebui sa fac? Scoală nu este o posibilitate in momentul de față.

Răspuns Câştigător
| ALEXICAmarketing a răspuns:

Invata o meserie mai rara, cautata, cum este tamplaria.
E drept, orice meserie se incepe cu "munca de jos", dar un tamplar de mobila bun poate castiga avere, daca se pricepe, dupa o experienta de 5-10 ani.
La mine in oras abia mai gasesti tamplari pentru reconditionare sau productie mobila (din lemn masiv) la comanda. Cei putini care mai sunt castiga averi la cate o comanda si fac doar lucrari banoase.

| Osneros a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Tata-i tâmplar de 20 de ani (cel mai bun din oraș, are lucrări și în alte orașe) și sigur nu câștigă avere.

| Bula a răspuns (pentru Osneros):

Depinde ce lucrari face si cat cere pentru ele.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa-ti continui scoala si aveai si o meserie la baza. Baga-te in constructii.

| Sofer a răspuns:

Poti gasi de lucru la o fabrica ceva din uk.

| ancaval a răspuns:

Nu trebuie experiență. O să înveți pe lângă ceilalți. Dacă eu, ca fată, am pus mâna și am lucrat la casa mea...păi nu poți tu, ca bărbat, să înveți? Ba da, poți. E ușor și interesant + că se câștigă bine + că asta e o meserie bărbătească.
Bagă-te la construcții!

| Csander a răspuns:

E imposibil sa nu gasesti un job, cu calificare sau fara calificare.
Cat de mult vrei sa lucrezi cu adevarat?

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Ce lucruri iti place sa faci?
Pizzar iti place? Se castiga bine si nu este un job rau fata de cel cu constructiile unde iti rupi carca.