| AntonelaCK a întrebat:

Ma tenteaza sa incerc sa ma angajez pe smurd dupa ce termin anul viitor la o postliceala sanitara.
As vrea sa-mi raspunda totusi cineva care are habar.

-Cam cat este salariul pentru inceput?
-Ca asistent medical pe smurd, presupun ca nu te pune pe tine la descarcerare ci pompierii, nu?
-Stiu ca este o meserie mai de barbati laughing dar asta imi place... ideea e ca fizic nu pot sa spun ca sunt foarte " făcută ". Este neaparat o problema asta?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Salariul pentru inceput, va fi minim pe economie, peste care se vor platii turele de noapte si zilele de sambata si duminica.
La mutat pacientul, daca esti doar tu cu soferul, cums e intampla in majoritatea cazurilor, pui mana sau carca si ajuti, ca doar nu-l lasi in casa sa moara, sau la locul accidentului, asta in situatia in care nu-i implicat intr-un accident rutier grav, unde ai nevoie de pompieri.