| LoredanaElena98 a întrebat:

mai sunt 3 zile pana va trebui sa completez fisa de inscriere pentru liceu si nu sunt hotarata unde sa merg si ce sa aleg. Optam pentru profilul economic, insa sunt confuza. Voi ce ziceti?big grin Sau ma gandeam la Liceul Nichita Stanescu din Ploiesti, cum este pe acolo? (stiu ca nu are profil de economic, ma gandeam la mate-info sau ceva de genu ).

3 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Mate-info este clar mai bun ca economic, du-te acolo

| Shade01 a răspuns:

Nichita Stanescu este un liceu foarte bun si pe profilul mate-info e perfect.Vezi si tu. Bafta.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci mai tarziu. Daca vrei sa urmezi Academia de Studii Economice poti face Economic. Daca vrei sa lucrezi in IT poti da la Matematica-Informatica.