| teodora24 a întrebat:

Buna!
Merita sa fac a doua facultate sau un master pe alt domeniu, daca vreau sa fac altceva pe viitor? Am terminat FEAA si vreau inginerie sau ceva IT. Nu stiu daca chiar ar merita in conditiile in care trebuie sa o platesc si mai si lucrez (btw, imi place studentia).
Astept raspunsuri cat de cat detaliate. Mersi!

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Studenție studenție, da' muncă pe când?

| wildthing a răspuns:

Ti-o placea tie studentia, dar eu zic sa nu mai pierzi vremea si sa incerci sa-ti construiesti o cariera pe drumul pe care ai pornit deja. Timpul trece si nu intineresti. Pentru ce sa mai faci inca o facultate? Incearca sa-ti gasesti un job intr-o multinationala, undeva unde sa poti progresa, unde sa te poti dezvolta.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Tu decizi e viața ta, ce contează părerile noastre.Tu nu vrei să îți trăiești viața făcând pe placul tău, vrei să îți dictăm noi și să te conducem noi?

| InYourPants a răspuns:

Sa stii ca dupa munca fix de facultate de inginerie si it iti arde. Daca faceai ceva usor din pasiune unde nu trebuia sa iti dai interesul si invatai cand vreai mergea a doua facultate dar de ceva solicitant si fara viitor mai bine te lipsesti
O fi frumoasa studentia da trebuie sa treci peste si gradinita a fost foarte frumoasa dar e capitol incheiat ca nu mai suntem copii important acum e sa acumulezi experienta intr-un domeniu sa te formezi e destul de logic

| Pnin a răspuns:

Daca n-ai ce face cu banii, cu timpul, cu viata ta... fa 10.
Dar mai bine te angajezi.
Poate o sa-ti placa si munca.