| Alinaaa60 a întrebat:

Buna!
Merita sa faci o postliceala pentru asistent medical generalist? As vrea niste sfaturi de la persoanele care au absolvit o astfel de scoala.

4 răspunsuri:
| GracielaMoreno a răspuns:

Avand in vedere situatia exista, nu stiu ce sa zic

| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarae asta doar tu ar trebui sa fii capabila sa-ti arspunzi, ca pe noi nu nu afecteaza si nici avantajeaza, daca faci tu o postliceala sau nu.
Marea problema se pune dupa ce termini postliceala, daca esti capabila sa-ti gasesti de munca in acel domeniu, pentru ca nu vine cu loc de munca asigurat.

| LoVance0000 a răspuns:

Da.se merita pentru cei care au aptitudini de a retine minte, care au invatat bine in scoala, care au abilitati de comunicare bune, si daca vei dori sa avansezi si sa fi pe ambulanta de ex la cand vezi un om decapitat sau cu fata cu acid sa nu lesini (un exemplu). Daca eu am facut postliceala asta, si toata lumea era mandra de mine si aveam note mari.Atata ca am copil mic acum si nu erau posturi pe vremea aia.Dar ma ajuta ca am facut pentru sanatatea familiei

| Donsavas a răspuns:

Având în vedere că ai dreptul sa fi asistent doar cand ai diploma de bac, mai bine faci facultatea de asistență medicală și moase, ai mai multe priorități în viața decât cu o postliceala.