| Giaexcent a întrebat:

Bună! Mi-aş dori să fac nişte cursuri în Anglia de croitorie sau prezentator Tv, ceva în televiziune. Ştie cineva ceva detalii despre ce aş avea nevoie sau cum funcţionează totul?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un curs de croitorie, trebuie sa te inscrii la scoala respectiva, sa o platesti si sa prezinti toate acele acte la Ambassada Marii Britanii, ca sa primesti viza de studii acolo.
Pentru pozitia de prezentator TV trebuie sa fii cetatean englez, adica sa ai cetatenie, asta pe langa facultate, dictie, engleaza perfecta si alte cerinte.

| zilog a răspuns:

Da imediat se rezolvă se găsesc potop de cursuri orice vrei se găseste poate chiar și moca poate chiar își dă si 3000 lire

DAR PARTEA ASCUNSĂ PE CARE NU ȚI-O SPUNE NIMENI ESTE Că școlile fac un impumut de la primaria respectivă in numele tău de 10 000 LIRE
si acum când o să te angajezi ceva oriunde în viață în Anglia
o să îti oprescă din salariu cam 30% ca să se acupere datoria aceea pe care tu ai făcut-o la statul englez! de 10 000 Lire
sau poate că ție nu îti dă nici un ban in mână

Iau doar ei 10 000 lire si ii păștrează pe toți pentru ei
așa se face în Anglia
Orice școală orice curs gratuit de fapt nu este gratuit ci ei au voie să ceară 10 000 lire de la statul englez ca să plătescă școala profesorii... pentru tine

Așa că ai mare grija că te alegi cu credit pe care trebuie să îl rambursezi.

Apoi daca nu plătești creditul ășta și vrei să îti cumperi și tu o casă ceva
gata ai un credit scor foarte defavorabil ceea ce înseamnă ca îti vor cere dobânzi gigantice

sau dacă cumva vrei să îti cumperi o mașină și vrei să ii faci asigurare pe numele tău te va costa asigurarea 8000 lire / an