| Aligator0108 a întrebat:

Bună!
Niște informații privind admiterea la Academia Navală, secțiunea civilă? Ce cuprind probele de concurs? Proba la matematică este obligatorie?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ca-i obligatoriu! Toate informatiile le afli aici: http://bit.ly/2PsFxH8

| Aligator0108 explică (pentru Salontanul):

Bună!
Mulțumesc, am încercat să caut eu singur informațiile, dar nu am găsit un ghid de admitere concret la secțiunea civilă precum am găsit la cea militară. Dar m-am lămurit, acum că am văzut că mi-au scăpat niște informații.
Din aceste informații, trag concluzia că trebuie să dau obligatoriu examenul la matematică și engleză, nu-i așa?

| Salontanul a răspuns (pentru Aligator0108):

Asa este!

| Aligator0108 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc mult pentru lămuriri! O seară frumoasă!

| Salontanul a răspuns (pentru Aligator0108):

Si tie!