| anonim_4396 a întrebat:

Buna, nu am bani sa-mi platesc caminul, ce sa fac? Miercuri imi vin 350 de lei de la facultate, dar azi e ultima zi de plata. Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cere la parinti

| Violleta2022 a răspuns:

Imprumuti de la colegii de camera, sau de facultate!

| RoCkKiD a răspuns:

E ok, nu te dau afara maine daca nu platesti, o sa iti bage cativa lei penalizare si la o saptamana o sa fie 10-15 maxim.

| WhiteLife a răspuns:

Împrumuți sume mai mici de la diferiți colegi sau prieteni (daca ai de platit mai mult, poți împrumută cate 50 de lei de la persoane care nu se cunosc între ele daca nu vrei să știe)

| Cameliapantiru a răspuns:

Cere împrumut de la un coleg sau un prieten, sau de la mai mulți (100 lei de la unul, 100 de la altul etc), iar miercuri, când îi iei de la facultate, îi înapoiezi.